درمان قطعی واژینیسموس

درمان قطعی واژینیسموس در شیراز

به طور طبیعی واژن خانم ها باید قادر به برقراری ارتباط جنسی، و از طرفی توانایی خارج کردن سر بچه از واژن خود را داشته باشد . در نتیجه تمام ماهیچه هایی که در این منطقه وجود دارند به هم وابسته هستند و برای عمل انبساط و انقباض ساخته شده اند که بتوانند به راحتی باز و بسته شود ، یعنی حالت کششی خوبی داشته باشند . اما این عارضه می تواند تاثیرات منفی بسیاری برای فرد ایجاد کند و سوالاتی از قبیل علائم واژینیسموس چیست ؟ درمان قطعی واژینیسموس چه روشی است ؟ تمرینات مخصوص برای از بین بردن علائم واژینیسموس ؟ در ذهن فرد به وجود می آید . دکتر شهناز پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز در ادامه این مقاله به بررسی این موضوع و پاسخ سوالات می پردازند .

 

چه دلایلی سبب می شود تا عمل دخول غیر ممکن شود ؟

منظور از عمل دخول تنها آلت تناسلی نیست، در صورتی که فردی به واژینیسموس مبتلا گردد ، حتی امکان وارد کردن انگشت خود فرد به واژن هم وجود ندارد و گویی با مانعی برخورد می کند .

در وحله اول باید گفت این حالت که به صورت ناخود آگاه عضلات واژن ، انقباض پیدا می کنند که هر گونه دخول را غیر ممکن سازند ، در دو مرحله رخ می دهد ، یکی از این مراحل زمانی است که فرد تا به حال رابطه جنسی نداشته است و با وجود اینکه شریک جنسی خود را دوست دارد و به او اعتماد دارد و کاملا اگاه بر برقراری رابطه جنسی می باشد ، اما قادر به انجام دخول نمی باشد. اگر در طول دوره های زمانی مختلف ، یعنی حداقل ده بار زوجین برای برقراری رابطه جنسی و دخول تلاش کنند و تلاش آن ها نتیجه ای نداشته باشد، متخصص زنان تشخیص واژینیسموس را می دهند و لازم است تا اقدامات درمانی صورت گیرد .

حالتی دیگر هم وجود دارد، که فرد رابطه جنسی داشته است و اولین تجربه او نیست، اما بعد از یک مدت دیگر قادر به دخول نمی باشد ، که به اصلاح به این حالت گفته می شود واژینیسموس ثانویه .

دکتر پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز ،برای بانوان عزیز شیرازی بهترین و مناسب ترین روش درمانرا  با توجه به شرایط بیمار پیشنهاد می دهند ، شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره    ۳۲۳۴۰۶۰۶_۰۷۱ تماس بگیرید

واژینیسموس ثانویه

واژینیسموس ثانویه ، معمولا به دلیل حالت روانی و روحی فرد رخ می دهد ،اما دلیل اصلی رخداد آن معمولا یک دلیل پزشکی و فیزیولوژیکی می باشد . به طور مثال این گونه تصور کنید که خانمی دچار عفونت مجاری ادراری می گردد ، این عفونت به دفعات رخ می دهد ، که سبب ایجاد درد در ناحیه تناسلی می گردد و در نتیجه ناحیه تناسلی برای فرد به عنوان یک محل درد شناخته می شود . بنابر این به مرور زمان مغز فرد دستور ارتباط درد با ناحیه تناسلی را صادر می کند .

زایمان طبیعی در شیراز ، زایمان سزارین در شیراز

واژینیسموس اولیه

دلیل اصلی برای رخداد واژینیسموس حالت روحی فرد است و هیچ گونه گزارش پزشکی برای علل واژینیسموس گزارش نداشته است ، مگر حالت آناتومی که بسیار نادر است . منظور از واژینیسموس اولیه این است که فرد برای اولین بار برای رابطه جنسی آماده است   اما واژن ، اجازه دخول نمی دهد .

انبساط و آزاد کردن ماهیچه های اطراف واژن اولین اقدام برای رهایی از واژینیسموس است ، اگر وازن فرد آماده نباشد و حالتی ریلکس نداشته باشد ، دخول هرگز صورت نمی گیرد .

توصیه می گردد در صورتی که هر یک از علائم فوق را داشتید برای مشاوره و درمان، هر چه سریعتر به یک متخصص در این زمنیه مراجعه کنید . دکتر شهناز پوربرفه ای متخصص زنان در شیراز می توانند راهکار های درمانی واژینیسموس را به شما ارائه دهند.

برچسب گذاری توسط , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + دو =